Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cumparator apartament chemat in instanta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cumparator apartament chemat in instanta

In urma cu 6 luni am cumparat un apart. de la X .Alaturi de X am fost chemat in judecata de fiul lui X,la un proces Fond-pretentii.Fiul acestuia cere in instanta o anumita suma de bani pt ca ar fi adus imbunatatiri apartamentului, iar tatal acestuia nu i-a dat nici un ban ,dupa ce a vandut apartamentul.Eu nu inteleg ce treaba am eu cu aceasta problema a lor,fiind un cumparator de buna credinta.Nici nu-l cunosc pe acest fiu si sunt chemat ca parat alaturi de X.Au fost cateva termene ,nu m-am prezentat, pt ca am considerat ca n-am nici o treaba cu aceasta judecata. In continuare primesc citatii si nu stiu ce sa fac.Va rog sa ma lamuriti, daca trebuie sa ma prezint si daca nu merg ce mi se poate intampla?
Precizez ca X era unic proprietar pe acel apartament.Rog f un raspuns! Ms anticipat!