Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort cu minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort cu minor

Am intentat actiune de divort , dupa spusele sotului ,de comun acord .El insa nu mai este de acord si nu se prezinta la proces .Am fost la prima infatisare si mi s-a spus sa duc baiatul d 17 ani la audiere si sa duc doi martori . Nu am cum sa duc martori ca relatia din familie nu o poate vedea nimeni .Ce pot face in continuare ????
A fost sa imi faca ancheta sociala , baiatul fiind cu mine si urmeaza a doua infatisare .Ce ar trebui sa fac in continuare .Va rog ajutati-ma si dati-mi un sfat . Va multumesc
Nu ati spus nimanui ce traiti cu sotul dvs ? Nu trebuie neaparat sa fi asistat, sa fie martor ocular. Martori la divort poate fi oricine ( in afara de copii) parinti, frati, vecini, prieteni, colegi.
Corect, o prietena careia v-ati plans, o sora care stie de la dv...
am prietene care stiau de la mine , sa vad daca vor sa vina.Trebuie obligatoriu sa imi iau avocat???
Nu e obligatoriu sa aveti avocat.