Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... partaj cu probleme
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

partaj cu probleme

buna ziua! problema mea este urmatoarea: acum 6 ani cand m-am maritat cu inca sotul meu, el nu facuse partajul cu fosta lui nevasta desi erau divortati de 8 ani . am inceput partajul la cateva luni dupa nunta, casa a fost impartita 50% -50% si impreuna am platit sulta de 30000 de euro fostei neveste. impreuna doar legal, pt ca de fapt eu pot demonstra ca pe toata perioada partajului, el nu si-a ridicat banii de pe cardul pe care primea salariul, sulta si cheltuielile de judecata fiind platite 90 % de mine. intrebarea mea este, acum ca trebuie sa divortez, cum va fi impartita casa? va multumesc.
Cel mai bine ar fi sa va intelegeti.
In caz de judecata daca nu dovediti riscati sa nu primiti nicun ban.
Din ce ne spuneti, ar trebui sa aveti dovezi bune... depinde si de partea sotului. NU a mai avut venituri la negru?
Nu inteleg daca dv. adunati bani pentru sulta, el de ce-i tinea degeaba?