Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Firma lichidata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Firma lichidata

Cui ma pot adresa în cazul în care un lichidator, care deţine arhiva societăţii lichidate, refuză să elibereze adeverinţe de vechime în muncă şi să trimită cărţile de muncă persoanelor care au lucrat acolo ? Exista un for superior al Uniunii Practicienilor in Lichidare?
Adresati-va ITM-ului .in raza caruia isi are sediul social acel lichidator ....
ITM sustine acest lichidator. E dat in judecata de foarte multe persoane fara nici un rezultat.
Nu are nicio relevanta .. faceti solicitare scrisa la lichidator si apoi la Inspectia Muncii /Ministerul Muncii - foruri superioare ITM-ului ..
Cornel Vasile, Consilier juridic