Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita credit ipotecar
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita credit ipotecar

Buna ziua,
am un credit ipotecar, la care nu am mai platit ratele de trei luni. Sunt singura semnatara a creditului. Incepand cu 1 febr 2013 am ramas fara loc de munca, si nu mai am nici o sursa de venit. Va rog sa-mi spuneti ce solutii am? exista legea falimentului personal? in cat timp se incepe executarea silita?
Multumesc mult.
Buna ziua,

Daca au trecut 90 de zile de neplata se va trece la executare silita. Va fi executat silit apartamentul. Daca nu aveti cum sa achitati acel credit, va sfatuiesc sa va gasiti dumneavoastra un cumparator, ca sa puteti vinde la un pret bun imobilul.