Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... procedura inchidere societate
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

procedura inchidere societate

buna ziua!
va rog sa ma ajutati cu informatii referitoare la inchiderea unei societati de intermediere, agent de asigurare, cod caen 6720(cod vechi)-activitati auxiliare ale caselor de asigurari si de pensii.societatea are un asociat unic si nu mai avem activitate si nici angajati din luna noiembrie 2006(soietatea a fost infiintata in 2005). am depus toate declaratiile pana acum dar e costisitor sa tii o firma care nu ti produce. va rog sa imi spuneti daca exista posibilitatea de a nu mai depune declaratii si firma sa se radieze automat de la onrc dupa o perioada de x ani sau trebuie sa apelez la un lichidator si sa cheltuiesc mai mult decat am cheltuit la infiintare pentru a scapa de firma asta...nu am datorii, nu am probleme, am declaratiile depuse la timp(sau cel putin asa cred ..contabila le-a depus..)
va multumesc tare mult pentru ajutor!
Din greseala, am sters pe urma dar se pare ca nu a functionat#-o