Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Amanare termen recurs
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Amanare termen recurs

Buna ziua am si eu o intrebare,am pprimit o condamnare cu executare la care am facut recurs, termenul este pe 31 luna aceasta, intrebarea mea este,daca cer amanarea judecarii recursului pt a imi angaja avocat excista vreo sansa sa mi se respinga cererea? ce alte motive as putea invoca? avocata dupa fond care evident nu a facut o treaba foarte bune a plecat in Canda,este nevoie sai cer o copie de bilet ceva sa dovedesc aces lucru pt a mi se acorda un alt termen ,preferabil mai indepartat! va multumesc
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

In acest caz aveti sanse foarte mari mai ales daca ati avut angajat avocat si la fond.

Va multumesc, exista vreun alt mod prin care imi pot asigura/forta amnarea?
Moduri intotdeauna exista... dar veti obtine amanarea...