Forum Discuţii juridice Executare silită plata unei rate opreste/intarzie/suspenda executarea ...
Discuție deschisă în Executare silită

plata unei rate opreste/intarzie/suspenda executarea silita?

Buna ziua,

Plate unei rate trecuta de scadenta poate opri / intarzia / suspenda executarea silita in masura in care aceasa s-a declansat deja?

Se poate ajunge la un acord cu banca pentru o re-esalonare a ratelor in masura in care 2 din cele 3 parti in contract au plecat din tara si acum s-ar putea plati ratele?

Se poate negocia direct cu banca sau cu executorul judecatoresc?

Multumesc anticipat.

Cu respect,

Moonspell
Cu banca trebuie sa discutati.
Plata unei rate nu opreste executarea