Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... numere rosi expirate
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

numere rosi expirate

Aseara am fost oprit de politi si au constatat ca aveam numerele provizori expirate mi-au luat permisul au facut acel proces verbal am dat declaratie .Numerele erau expirate de 8 zile am specificat an declarati ca ma duceam cu masina la rar nu am fost inplicat an vrun accident dupa ce au terminat miau dat dovada de permis si mau lasat sa plec acum nu stiu ce e de facut ce trebuie sa fac eu ce mi se poate antampla nu mi sa mai antamplat niciodat si nu stiu care sat procedurile va rog ajutatima
va fi angajata raspunderea penala si se vor efectua acte de cercetare , se poate aplica o amenda administrativa de catre procuror.
Stimate Domn/Doamna,
Ati condus un autovehicul neinmatriculat indiferent care a fost motivul.In procesul-verbal,agentul de pol.ar fi trbuit sa completeze sanctiunea si art.din codul rutier (incalcat)Daca este asa, verificati singur care este urmarea.Va sfatuiesc sa consultati un avocat cu pricepere in contestatiile la codul rutier.
Am presupus ca v-a inmanat p.v. de care ati amintit.