Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Prelungire contract de munca pe perioada determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Prelungire contract de munca pe perioada determinata

Lucrez intr-o institutie de invatamant unde am contract de munca pe perioada nedeterminata. Din anul 2008 cu aceiasi institutie am incheiat si un contract de munca pe perioada determinat care se apropie de sfarsit. Mai poate fi continuat acest contract ?
Buna ziua,
Da, cu un act aditional sau cu un alt contract pe perioada determinata.
av. Gabriel Klein Kiritescu
Cam greu de precizat , intrucat este vorba despre sectorul bugetar unde angajarile se fac prin concurs sau examen.

Modalitatea este cea mentionata mai sus., dar in conditiile prevazute pentru angajarea in sectorul bugetar.
Cornel Vasile, Consilier juridic