avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1895 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Acte necesare contestatie amenda
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Acte necesare contestatie amenda

Ce acte imi trebuie pentru a depune contestatia unei amenzi contraventionale pentru tulburarea linistii publice ??
Cel mai recent răspuns: AinurCosmin , utilizator 00:32, 23 Mai 2013
Buna ziua,
Cerere de chemare in instanta adresata judecatoriei pe raza careia s-a intamplat evenimentul, copie de pe procesul verbal contestat.
Totul in doua exemplare.
Atentie la termenul de decadere.
av. Gabriel Klein Kiritescu
multumesc anticipat !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

2 amenzi contraventionale in aceeasi zi pentru depasirea vitezei contactbogdan contactbogdan Buna ziua, Salut si eu acest forum si doresc sa adresez o intrebare pe acest forum. In urma cu 5 zile ma intorceam cu masina din strainatate, intr-o ... (vezi toată discuția)
Contestatie suspendare permis auto ioanmariusmoisa ioanmariusmoisa In seara zile de 19.09.2013 ma deplasam spre Timisoara, iar in loc Vetel din jud Hunedoara am fost oprit de politie pe motiv ca am depasit neregulamentar. Insa ... (vezi toată discuția)
Sume de bani in valuta predate politiei adimiu adimiu cine si unde se pot depune depune sume de bani in valuta predati Politiei de o persoana fizica care declara ca i-a gasit!as dori si prevederea legala privind ... (vezi toată discuția)