Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Acte necesare contestatie amenda
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Acte necesare contestatie amenda

Ce acte imi trebuie pentru a depune contestatia unei amenzi contraventionale pentru tulburarea linistii publice ??
Buna ziua,
Cerere de chemare in instanta adresata judecatoriei pe raza careia s-a intamplat evenimentul, copie de pe procesul verbal contestat.
Totul in doua exemplare.
Atentie la termenul de decadere.
av. Gabriel Klein Kiritescu
multumesc anticipat !