avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 500 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Pot solicita sa mi se trimita prin posta o hotarare de ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Pot solicita sa mi se trimita prin posta o hotarare de divort de la Judecatorie?

Buna seara! Exista posibilitatea sa fac o solicitare la Judecatorie sa-mi trimita hotararea de divort pe care ar fi trebuit sa o ridic acum cativa ani?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Livica , utilizator 22:10, 22 Mai 2013
Da se poate.Adresati oscrisoare instantei unde s-a hotarat desfacerea casatorie,iar alaturi atasati un plic timbrat.
Va multumesc foarte mult pentru raspuns si va doresc numai bine!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divorț- sentință definitivă și irevocabilă Ana-Maria3732 Ana-Maria3732 Buna ziua! Am divorțat anul trecut și în Decembrie s-a finalizat divorțul prin hotărâre judecătorească. Divorțul a fost depus din străinătate la ... (vezi toată discuția)
Cerere sentinta de divort brigitta27 brigitta27 Buna ziua !! va rog ajutati-ma si pe mine in legatura cu , cum as putea cere sentinta de divort definitiva ? Avand in vedere ca sentinta sa pronuntat la ... (vezi toată discuția)
Divort razvy_balan razvy_balan Cei doi soti decid sa divorteze. Cei doi nu mai au bunuri comune(deci nu mai e cazul de partaj). Copilul nu mai e minor, are 26 de ani. Situatia financiara a ... (vezi toată discuția)