Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... permis auto nou
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

permis auto nou

buna seara,sunt posesor unei permis de tip nou,am schimbat pe cel veche .problema este ca am multe prenume si in cel nou au prescurtat prenumele si au scris doar initiale ,,am intrebat la ei dece si nimeni i-a pasat ,a zis functionara ca cei de la IT au scris asa ea nu are treaba,,,problema acum ca in actele mele apare nume si prenume complet dar in permis doar nume si un singur prenume plus initiale din restul,aici lege scrie in ea ca trebuie sa fie la fel permisul cu actul de identitate si eu vreau sa plec afara cu masina in afara romaniei si vreau sa stiu daca e in regula asa,sa nu am probleme la granita sau in alt stat ,,,sunt strain si ma scuzati daca va intreb pe voi ,cu respect
Probabil numele si prenumele este foarte lung si numarul de caractere nu incapeau in spatiul necesar .Puteti sa-l folositi fara grija.