Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Obiect material la infractiunile de fals
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Obiect material la infractiunile de fals

Cine ma poate ajuta si pe mine in legatura cu obiectul material la infractiunile de fals?? Am gasit tot felul de variante si nu stiu ce sa mai cred. Multumesc anticipat!
Banuiesc ca documentul falsificat....
Ce fel de fals?Va dau un exemplu:
Falsificarea de moneda sau alte valori
Obiectul material:moneda sau titlul de valoare falsificat prin alterare
Moneda sau titlu de valoare falsificat prin contrafacere este produsul infractiunii
Contrafacere-producere,imitare,a monedei sau titlului de valoare incat sa poata fi perceput ca autentic
Alterare-modificare in sens material a monedei sau titlului de valoare(adaugiri,stersaturi)