Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... plimbari lunare prin...tribunale
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

plimbari lunare prin...tribunale

Buna ziua,

Suntem in proces pe legea 10/2001 de cativa ani pt un teren in bBucuresti.Anul trecut s-a dat solutionare in favoarea noastra in proces cu primaria de sector.
Primaria Mun Bucuresti a facut apel,iar acum suntem amanati in fiecare luna cu un alt termen desi nu exista nici o legatura cu motivul recursului.
Mentionez ca avem toata documentatia la dosar(cred ca are acum 1m2)
Intrebare: cam cat mai poate dura aceasta fanfarada? De ce nu se ia o hotarare pt ca toate aceste amanari sunt bani din buzunarul fiecaruia.
Multumiri
Doamna, sa nu ma intelegeti gresit, dar ma interesa si daca aveti avocat. In primul rand, amanarile procedurale sunt imposibil de combatut de o parte intr-un dosar care spune ca la fond s-a judecat numai cu o primarie, dar apoi alta primarie i-a facut apel, ba de fapt recurs...
Dv. nici nu cunoasteti exact calea de atac exercitata... Asa incat nu avem cum sa ne dam cu parerea...
Stiu dosare pe legea 10 care au durat peste 5 ani... altele mai bine...
Nu putem sti ce e acolo, poate ca amanarile sunt justificate, poate ca nu... dar nu putem avansa o opinie numai in baza obiectului dosarului... iar in rest informatiile furnizate de dv. sunt contradictorii...
Faceti copii ale incheierilor sau macar cititi-le si vedeti cauza amanarilor. Sau cauzele.