Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Carnet de muncã pierdut
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Carnet de muncã pierdut

Buna ziua , sotul meu este bolnav si trebuie sa se pensioneze pe caz de boala ,dar i s-a pierdut cartea de munca ,a disparut din arhiva ITM-ului,si-au mutat arhiva si s-a pierdut .Pentru pensionare ii trebuie o adeverinta de la fostul loc de munca in care sa se specifice in ce perioada a lucrat acolo,problema este ca firma IIRUC - SA unde a lucrat, este in insolventa si se ocupa un lichidator de ea.Va rog poate ma ajuta cineva , ce putem face ?unde gasim lichidatorul respectiv ?ce trebuie sa fac ?cine ne poate da aceasta adeverinta?
Va multumesc din suflet pentru ajutor.
Daca nu ati rezolvat cu arhiva IIRUC, pt obtinerea adeverintei va rog sa luati legatura cu Victor Budulache- telefon: 0767 170 844, el va poate ajuta cu obtinerea adeverintei.