Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... service auto cu probleme
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

service auto cu probleme

locuiesc intrun cartier de case si de cativa ani un vecin sia deschis un service auto adica are doua garaje in care se care intra din strada lipite de casa unui vecin toata ziua face zgomot ,repara masinile pe strada,le ambaleaza indiferent de ora,are un compresor de aer care care face un zgomot enervant,masini stricate prcate la diferiti vecini in poarta tinute cu saptamanile,shimbat ulei pe strada ,lucru si zgomot pana la ora 21,vecinul care are casa lipita de garaj aude in casa si cand scapa o cheie jos.Mentionez ca este intrun cartier de locuinte . Ne ameninta ca este domeniu public si face ce vrea. Ce sanse avem sa scapam de acest service si care ar fi procedura? Va multumesc!!!
Depuneti reclamatii la Primarie, la Mediu, la Fisc, la Inspectia Muncii, in cazul in care aveti dovezi sau suspiciuni ca nu are autorizatiile de functionare in regula.