Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Anulare uzufruct
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Anulare uzufruct

Buna ziua!cu scuze,va intreb,cum poate fi anulata o clauza de UZUFRUCT VIAGER dintr-un act de donatie(este vorba despre un teren si o casa,primita de la parinti,care s-au razgandit si vor sa renunte la clauza de uzufruct)Multumesc!
Buna ziua!

Da , parintii pot da o declaratie autentica de renuntare la dreptul de uzufruct.
inca ceva,va rog:la acelasi notar sau orice birou notarial?