Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Drepturi in UK
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Drepturi in UK

Buna ziua, lucrez in Anglia la un Care Home, de cateva luni, as vrea sa plec la un job mai bun, dar patronul m a pus sa semnez o hartie cand am venit ca daca plec mai repede de un an trebuie sa i platesc 1000 lire, ca atata costa trainingurile efectuate, din cate am aflat sunt suportate de guvern, multumesc,
Daca ati semnat acel document, atunci va trebui sa-l respectati. Puteti lua legatura cu Directgov
care ofera informatii online privind drepturile si responsabilitatile angajatilor www.direct.gov.uk/employees

De asemenea, puteti sa contactati atasatul pe probleme de munca din cadrul Ambasadei Romaniei la Londra.