avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 854 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Drepturi in UK
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Drepturi in UK

Buna ziua, lucrez in Anglia la un Care Home, de cateva luni, as vrea sa plec la un job mai bun, dar patronul m a pus sa semnez o hartie cand am venit ca daca plec mai repede de un an trebuie sa i platesc 1000 lire, ca atata costa trainingurile efectuate, din cate am aflat sunt suportate de guvern, multumesc,
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:53, 27 Mai 2013
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Daca ati semnat acel document, atunci va trebui sa-l respectati. Puteti lua legatura cu Directgov
care ofera informatii online privind drepturile si responsabilitatile angajatilor www.direct.gov.uk/employees

De asemenea, puteti sa contactati atasatul pe probleme de munca din cadrul Ambasadei Romaniei la Londra.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Problema legata de contractul de munca LOTY LOTY Buna ziua. Lucrez in Anglia ca asistent medical la un nursing home de 3 luni si inainte de a pleca din tara am semnat ca va trebui sa dau companiei angajatoare ... (vezi toată discuția)
Munca in afara marsale1984 marsale1984 Buna ziua. Ma numesc Marius Neagu si acum 2 luni de zile am apelat la o firma de plasare a fortei de munca pentru a pleca in Anglia. Am platit in tara 500 ... (vezi toată discuția)
Doresc o solutie care ma poate ajuta va rog Anghelescu Diana Ioana Anghelescu Diana Ioana Buna, ma numesc Diana, vreau sa aflu cum pot pleca cu prietenul meu in Anglia legal (am 16 ani iar el 20), am incercat sa plec cu procura pe numele lui, dar ... (vezi toată discuția)