Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Contract de munca pe perioada pensionarii anticipate
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Contract de munca pe perioada pensionarii anticipate

Vreau sa stiu, daca un pensionar cu pensie anticipata ,mai poate avea contract de munca?
Poate avea CIM, insa i se suspenda plata pensiei in aceasta perioada.
multumesc