Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Într-un litigiu existent cu privire la un imobil, ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Într-un litigiu existent cu privire la un imobil, daca se revoca donatia imobilului facuta reclamantului, locul reclamantului in proces va fi luat de noul proprietar?

Daca cu privire la un imobil s-a deschis o actiune in granituire si dupa acest moment se admite revocarea donatiei imobilului in favoarea fostului proprietar intr-un alt proces deschis ulterior, acesta din urma poate sa devina reclamantul din procesul deja deschis de granituire sau trebuie sa introduca iar actiune?
Buna ziua,
Ar fi bine ca litigiul in granituire sa fie suspendat pana la ramanerea definitiva a sentintei in dosarul de revocare dupa care cine va fi proprietar sa continue dosarul de granituire.
Se evita astfel sentinte fara sens.
av. Gabriel Klein Kiritescu