Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract individual de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract individual de munca

Buna ziua, tocmai mi-am deschis un srl, un magazin , si am o nelamurire in legatura cu contractele de munca. pot vinde in magazin parintii, sau rudele de gradul 1 , fara contract de munca, daca acestia nu sunt trecuti ca asociati sau administratori?

Va multumesc
nu ,decat persoane angajata cu contract de munca .
Nu riscati astfel de procedee , intrucat munca fara c.i.m. este drastic sanctionata de catre ITM.