Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Procedura dezbatere succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Procedura dezbatere succesiune

mama a murit akum 2 ani si avem o casa si citeva terenuri mostenire de la bunica din partea mamei care este procedura de dezbatere amosteniri/???ele au fost 2 matusa traiestesi eu am o soratrebuie carte funciara/??? alta intrebare din paretea tatalui avem un teren care la rindul sau e decedatacel teren e in proprietatea unchiului cum pot recupera terenul////multumesk anticipat1!!1
Buna ziua,
Va trebui sa va prezentati la un notar impreuna cu matusa si sora (daca nu a fost dezbatuta succesiunea dupa bunici) si dezbateti succesiunea.
daca una dintre parti nu este deacord va trebui sa va adresati instantei.
De pe urma tatalui, va trebui sa va prezentati la notar impreuna cu sora si sa dezbateti succesiunile.
Sunt necesare acte care sa ateste dreptul de proprietate asupra bunurilor imobile adica titlurile de proprietate sau alte acte de vanzare cumparare, dota, donatie, etc.
av. Gabriel Klein Kiritescu