Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Act constitutiv SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Act constitutiv SRL

buna ziua, doresc sa va intreb daca aveti un model de act constitutiv pentru SRL cu apot in natura.
va multumesc
Gasiti pe internet sau in publicatia cu cele 365 modele de contracte
Cea mai credibila sursa numai aici:
[ link extern ]
mai doresc sa va intreb ceva: este posibil ca la un SRL sa existe Consiliu de administratie?
Bineinteles ca este posibil. Trebuie doar sa fie prevazut acest lucru in actul constitutiv. ( a se vedea art. 197 alin. 1 din Legea nr. 31/1990 privind societatile comerciale)