avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 768 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită urmari credit neplatit la sc nebancara
Discuție deschisă în Executare silită

urmari credit neplatit la sc nebancara

Ce se intampla daca nu platesti la provident ratele?
Daca primesti acasa notificare de la birou de avocat si nu platesti nici atunci , nu ai
nici un bun pe numele tau ce ti se poate lua ? Ti se poate pune oprire pe salar ?
Mersi
De exemplu cat insemna cheltuielile de executare la suma de 2000 lei?
Ultima modificare: Joi, 30 Mai 2013
marisara, utilizator
Cel mai recent răspuns: Mihaela Hornea , Avocat 15:51, 30 Mai 2013
Da, se va pune poprire pe veniturile salariale, in cuantum de maxim 1/3 din acestea, pana la recueprarea creantei lor si a cheltuielilor de executare.
De obicei cei de la provident vand creanta firmelor de recuperare. Aveti grija cand vor veni camatarii la usa dvs.ca astia nu mai asteapta 20 de ani sa le platiti dvs.1/3 din salariu.
av.M.Hornea

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Credit societate nebancara foracatalin foracatalin ce se poate intampla daca nu platesc ratele la provident?au dreptul sa ma agreseze fizic si verbal reprezentantii acestora? (vezi toată discuția)
Sunt amenintat si agresat de catre recuperatorii de credite ! ciurcanuioan ciurcanuioan In urma cu cativa ani am facut un credit pentru bunuri personale , pentru nepotii mei ! Aflandu-ma in imposibilitate de a plati , in fiecare zi sunt sunat de ... (vezi toată discuția)
Procent estimativ cu care firmele de recuperare cumpara o creanta de la banca Gusty29 Gusty29 Cine ma poate ajuta: As dorii sa stiu un procent estimativ cu care firmele de recuperare cumpara creantele de la banci ?!!! Stiu ca difera de la caz la caz ... (vezi toată discuția)