Forum Discuţii juridice Executare silită urmari credit neplatit la sc nebancara
Discuție deschisă în Executare silită

urmari credit neplatit la sc nebancara

Ce se intampla daca nu platesti la provident ratele?
Daca primesti acasa notificare de la birou de avocat si nu platesti nici atunci , nu ai
nici un bun pe numele tau ce ti se poate lua ? Ti se poate pune oprire pe salar ?
Mersi
De exemplu cat insemna cheltuielile de executare la suma de 2000 lei?
marisara, utilizator
Da, se va pune poprire pe veniturile salariale, in cuantum de maxim 1/3 din acestea, pana la recueprarea creantei lor si a cheltuielilor de executare.
De obicei cei de la provident vand creanta firmelor de recuperare. Aveti grija cand vor veni camatarii la usa dvs.ca astia nu mai asteapta 20 de ani sa le platiti dvs.1/3 din salariu.
av.M.Hornea