avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 830 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune, Recurs
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune, Recurs

Desi as avea motive, din motive ce tin de timp, eu nu vreau sa fac recurs la o hotarare de succesiune data de prima instanta.
Nu stiu insa daca partea adversa va solicita sau nu recurs

Intrebare:
In caz ca dupa cele 15 zile sunt anuntat ca s-a facut recurs de catre partea adversa, eu mai am dreptul sa solicit ceea ce as fi solicitat daca as fi cerut eu recursul ?

Va multumesc,
Cornel
Cel mai recent răspuns: AVOCAT ZAHARIA CALIN FLORIN , Avocat 19:18, 5 Martie 2009
nu. faceti recurs si apoi renuntati daca vreti

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Precizari la actiunea principala OlteanM OlteanM Am inaintat o cerere de recurs pentru un dosar. S-a depus intampinare de catre partea adversa, iar acum as vrea sa vin cu niste precizari pe langa actiunea mea ... (vezi toată discuția)
Calea de atac ni_leta ni_leta Buna seara. Va rog daca ma poate ajuta cineva: sunt reclamanta intr-un dosar ce are ca obiect actiune in constatare - hotarare care sa tina loc de act de ... (vezi toată discuția)
Cerere reconventionala cu drept de retentie---apel sau recurs? hopeless1 hopeless1 Doresc sa aflu un amanunt: __am avut un proces in care ceream evacuarea unor persoane dintr-un imobil eu fiind reclamantul __partea adversa a cerut ... (vezi toată discuția)