Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Calomnie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Calomnie

de aproximativ 2 luni doua persoane ma calominiaza ori de cate ori au ocazia.au luat legatura cu persoane din familia mea,prieteni ,cunoscuti,etc si au spus tot felul de lucruri despre mine ,neadevarate,mi-au trimis si la servici o scrisoare spunand ca am sa le dau sume mari de bani,etc.ce ma sfatuiti sa fac?
Initial incercati sa contactati,sa comunicati persoanele in cauza ca actiunile lor sunt apreciate de dvs drept neintemeiate si calomniatore si in caz ca staruie ,risca sa suporte consecintele prevazute de lege
In situatia in care persoanele staruie ,aveti dreptul prevazut si garantat de Legea Fundamentala de acces la justitie,ocazie cu care puteti solicita daune
ynocentta, utilizator
voi merge in justitie.am tot incercat sa discut cu acea persoana dar continua sa ma denigreze