Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurare facultativa de locuinta
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurare facultativa de locuinta

in cazul in care apare un eveniment asigurat la o polita facultativa a locuintei(de ex. incendiu),se plateste despagubirea asiguratului in cazul in care acesta nu detine acte de constructie a casei?
Daca nu detine documente care sa ateste constructia,pe cale de consecinta exista titlu de proprietate asupra imobilului?
da,exista
Se acorda despagubiri daca exista act de proprietate.