Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Poate un avocat sã semneze în numele meu? Nu ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Poate un avocat sã semneze în numele meu? Nu existã contract de reprezentare

buna ziua. poate un avocat sa semneze in numele meu, fara a avea nici macar un contract de asistenta juridica incheiat intre noi doi????? si in ce conditii ar fi putut sa semneze in numele meu. Eu consider ca mi,a falsificat semnatura. cu multumiri
Daca este avocatul dvs. vorbiti cu el.
Este posibil sa fi fost angajat de o alta persoana.

Sfatul meu este sa va intalniti cu el si sa va lamuriti.
Avocatii nu merg gratis la procese de regula si nici nu deschid procese aiurea ca sa se afle in treaba.
asa stau lucrurile . la angajat alt avocat, cu care am vorbit initial, pt ca nu ma putea asista , fiind conflict de interese. dar nici al doilea avocat nu ma putea asista pentru ca in alt dosar ambii avocati au aparat interesle partii adverse. respectiv o primarie primul avand un contract de asistenta juridica cu primaria respactiva si la ceteva instante la delegat pe cel de al doilea sa il substituie.
.