Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Lege care avantajeaza gemenii la admiterea la ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Lege care avantajeaza gemenii la admiterea la facultate?

Subiect: Exista lege pentru gemeni?
Intrebarea mea este referitoare la gemenii care participa la examen de admitere.
Daca unul dintre gemeni trece examenul si al doilea nu,exista aceasta posibilitate de a-l urma pe primul , in ciuda faptului ca a obtinut o nota sub limita de intrare? Am inteles ca exista o astfel de lege care favorizeaza fratii gemeni.Va multumesc !

Nu, se va pregati mai bine pentru admitere anul viitor.