avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 488 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Lege care avantajeaza gemenii la admiterea la ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Lege care avantajeaza gemenii la admiterea la facultate?

Subiect: Exista lege pentru gemeni?
Intrebarea mea este referitoare la gemenii care participa la examen de admitere.
Daca unul dintre gemeni trece examenul si al doilea nu,exista aceasta posibilitate de a-l urma pe primul , in ciuda faptului ca a obtinut o nota sub limita de intrare? Am inteles ca exista o astfel de lege care favorizeaza fratii gemeni.Va multumesc !

Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 17:01, 2 Iunie 2013
Nu, se va pregati mai bine pentru admitere anul viitor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reglementare admitere liceu gemeni klaus86 klaus86 As dori sa stiu care este baza legala ca atunci cand avem de-a face cu doi gemeni care dau admitere intr-o institutie de invatamant si doar unul dintre ei ia ... (vezi toată discuția)
Vechime 5 ani in sistem negrila negrila ce faci dupa 5 ani de vechime sa ajungi procuror fara sa faci inm, de ce acte ai nevoie? (vezi toată discuția)
De ce nu se respecta regulamentul de concurs pentru 15 noiembrie 2009 ? king_julian king_julian Se pare ca si in aceasta sesiune (la fel ca in celelalte) nu se respecta Regulamentul de concurs ! Mai precis, desi se precizeaza clar categoriile ce se pot ... (vezi toată discuția)