Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Combatere marturie mincinoasa
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Combatere marturie mincinoasa

buna dimineata,am si eu o problema daca poate cineva sa ma ajute cu o ideie.am depus o plingere la politie ptr abuz de incredere,dupa cercetarea penala politia a trimis dosarul la parchet cu propunere de judecata.cel in cauza a fost chemat la parchet ,s a dus cu un avocat si un martor care a facut marturii mincinoase ,drept care s a dat solutia de incetarea urmaririi penale in baza declaratiilor date de acel martor...ce pot face?ce solutii am?va multumesc
Buna ziua,
Va trebui sa atacati rezolutia parchetului in instanta.
Atentie la termenul de decadere.
Va trebui, daca aveti dovezi clare, sa formulati o plangere penala impotriva martorului pentru marturie mincinoasa.
av. Gabriel Klein Kiritescu
multumesc.plingerea se face la politie s au parchet?
Buna ziua,
Plangerea o puteti depune la politie sau la parchet.
Daca o depuneti la parchet o vor trimite ei la politie si o vor urmari mai bine.
av. Gabriel Klein Kiritescu
va multumesc mult.