avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 860 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Combatere marturie mincinoasa
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Combatere marturie mincinoasa

buna dimineata,am si eu o problema daca poate cineva sa ma ajute cu o ideie.am depus o plingere la politie ptr abuz de incredere,dupa cercetarea penala politia a trimis dosarul la parchet cu propunere de judecata.cel in cauza a fost chemat la parchet ,s a dus cu un avocat si un martor care a facut marturii mincinoase ,drept care s a dat solutia de incetarea urmaririi penale in baza declaratiilor date de acel martor...ce pot face?ce solutii am?va multumesc
Cel mai recent răspuns: nucusor , utilizator 09:48, 6 Iunie 2013
Buna ziua,
Va trebui sa atacati rezolutia parchetului in instanta.
Atentie la termenul de decadere.
Va trebui, daca aveti dovezi clare, sa formulati o plangere penala impotriva martorului pentru marturie mincinoasa.
av. Gabriel Klein Kiritescu
multumesc.plingerea se face la politie s au parchet?
Buna ziua,
Plangerea o puteti depune la politie sau la parchet.
Daca o depuneti la parchet o vor trimite ei la politie si o vor urmari mai bine.
av. Gabriel Klein Kiritescu
va multumesc mult.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contestatie parchet nucusor nucusor buna seara.am facut o contestatie la parchet pentru o solutie nefavorabila din punctul meu de vedere,intr un dosar de urmarire penala,si au trecut 6 luni si n ... (vezi toată discuția)
Abandonul de familie alexa_mihaela alexa_mihaela buna ziua!va rog sa ma ajutati si pe mine cu un sfat:anul trecut in luna martie am depus o plangere la parchet pentru neplata pensiei de intretinere minor.dupa ... (vezi toată discuția)
Se mai poate redeschide un dosar dupa ce s-a dat nup cosminghe cosminghe Buna ziua, Am fost cercetat inca din 2009 noua pana acum cateva saptamani pentru evaziune fiscala, acum de curand am primit o ... (vezi toată discuția)