Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incetarea contractului de munca de comun acord
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incetarea contractului de munca de comun acord

angajatorul i-a solicitat sorei mele sa fac o "tidula" prin care sa solicit incetarea contractului de munca de comun acord, dar si sa notez anumite date( cnp adresa serie si nr de ci........) si sa specific de ce vreau sa plec de la locul de munca. va multumesc si astept urgent raspunsurile dvs
Domnule Director

Subsemnatul __________________________ domiciliat in _______________, str. _________________ nr.___, identificat cu C.I. seria ___nr. __________, eliberat de ___________ la data de ___/___/______, CNP ____________________________, având funcţia de _________________________ la SC ________________________ , în temeiul art. 55, litera b din Legea nr. 53 / 2003 privind Codul Muncii, vă rog să îmi aprobaţi încetarea activităţii din motive personale prin acordul părţilor, începând cu data de ___/___/_______.

Va multumesc .

Data Semnătura

_________ ____________________
Nu este nevoie sa motivati cererea de incetare a c.i.m.
multumesc pentru tot