Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisie cu recuperarea salariilor restante
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisie cu recuperarea salariilor restante

buna ziua,
Doresc sa-mi dau demisia si sunt in urma cu 3 salarii ( avans, rest de plata, avans), nemai tinand cont de faptul ca in 12 se mai adauga un rest de plata.
Va rog sa ma ajutati sa-mi formulez o cerere de demisie fara preaviz astfel incat sa mentionez si recuperarea banilor, deoarece toti care au plecat nu au mai recuperat banii.
Multumesc mult si felicitari pentru un forum extraordinar prin care ne ajutati mereu.
Domnule Director/ Administrator

Subsemnatul ________________ domiciliat in __________ , Str. _________________, identificat cu C.I. seria XR nr. __________, eliberat de ___________ la data de ___________, CNP ______________, avand functia de _____________ la SC _____________ SRL ________, in temeiul art.81, alin.8 din Legea nr. 53 / 2003 privind Codul Muncii, va rog sa luati act de demisia mea , incepand cu data de ………………..

Va multumesc .

_________ ______________________

Multumesc