Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisia cu articolul 81 (8)
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisia cu articolul 81 (8)

Buna ziua as vrea sa stiu si eu cum se scrie o demisie cu articolul 81(8) sa stiu cum sa scriu demisia si sa o depun la firma unde lucrez precum angajatorul nu si-a respectat contractul fata de mine.Multumesc
Uitati un astfel de model

DOMNULE ADMINISTRATOR/DIRECTOR

Subsemnatul ________________ domiciliat in __________ , Str. _________________, identificat cu C.I. seria ... nr. __________, eliberat de ___________ la data de ___________, CNP ______________, avand functia de _____________ la SC _____________ SRL, in temeiul art. 81 alin.8 din Legea nr. 53 / 2003 privind Codul Muncii, va aduc la cunostinta ca doresc incetarea contractului meu de munca incepand cu data de _____________.

Va multumesc .

_______ ______________________

multumesc