Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Se poate solicita schimbarea locului de munca?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Se poate solicita schimbarea locului de munca?

Buna seara,
am castigat un proces cu angajatorul care este obligat sa anuleze decizia de concediere si sa ma repuna pe postul ocupat inainte de concediere;
avand un post cu raspundere de gestiune, ma tem de repercursiuni si de incercari de a ma scoate lipsa in gestiune,intrucat este aproape imposibil controlul 100% al acestei gestiuni.
As dori sa stiu daca,pot solicita angajatorului schimbarea locului de munca si cum sa procedez.Sau poate ma sfatuiti ce sa fac(in nici un caz nu vreau sa-mi dau demisia).Multumesc mult.
Imediat dupa ce intrati in posesia hotararii judecatoresti , puteti solicita punerea acesteia in executare.

Dreptul de a obține executarea silită se prescrie în termen de 3 ani, dacă legea nu prevede altfel. În cazul titlurilor emise în materia drepturilor reale, termenul de prescripție este de 10 ani.
Termenul de prescripție începe să curgă de la data când se naște dreptul de a obține executarea silită.

Daca sunteti reintegrat , atunci veti putea fi obligat de catre AJOFM la restituirea indemnizatiei de somaj primite.