Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Penalitati la debite catre CASS
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Penalitati la debite catre CASS

Buna ziua
Va rog sa-mi spuneti ce penalitati si dobanzi se aplica unei sume vechi de 3 ani neplatita catre CASS. Multumesc
Daca intrebarea dvs constituie o simpla informare pot sa va spun ca aceste penalitati si dobanzi sunt calculate conform cu codul fiscal aplicabil fiecarui an...nu cred ca vi se poate da un raspuns atat timp cat nu se cunoaste debitul principal....daca aveti curaj:), puteti solicita un calcul corect direct CJAS sau AFP. Daca inca nu v-au trimis o decizie in acest sens puteti dvs. sa solicitati calcularea.