Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Furnizare date false instantei
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Furnizare date false instantei

in cadrul procesului pe care-l am cu o sala de sport trebuia realizata o expertiza judiciara pe zgomot. expertul a trimis convocarea partilor pentru o data si un interval de timp. societatea a instiintat instanta si expertul ca nu are activitate in aceea perioada, adica nu are programat niciun meci de fotbal. eu am dovada ca in acel interval de timp existau programari de joc, am chitanta achitata pentru un meci in aceea perioada, data si ora sunt precizate clar pe bon cu stampila si semnatura.
cum sa procedez in continuare?
Depuneti la dosar dovada ca aveau activitate in acea perioada si solicitati instantei de judecata sa aplice o sanctiune, urmand ca expertul sa face convocarile din nou.
succes.
av.M.Hornea