Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Dobanda minima / maxima penalizatoare -mod de aplicare
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Dobanda minima / maxima penalizatoare -mod de aplicare

Care este dobanda penalizatoare ce poate fi trecuta intr-un contract comercial incheiat in 30.05.2013. (procentual)
Cum se aplica?! O singura data la suma restanta, sau pe zi intarziere?!

Multumesc
Herra_, utilizator
Ati vrut sa spuneti : Suma restanta x 0,000363 => lei/zi de intarziere si asta in cazul dobanzi legale penalizatoare la care instanta nu face referire in dispozitivul hotararii.
rosu gheorghe, utilizator
da,
13.25/100/365= 0.000363/zi