Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... bilete de tratament gratuite sau platite partial ?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

bilete de tratament gratuite sau platite partial ?

Buna seara . Va rog sa-mi spuneti daca toti salariatii ce muncesc si in domeniul
privat si cei care lucreaza in domeniul public ,si care platesc CAS beneficiaza de bilete de tratament prin casa de pensii cu plata partiala functie de venit a biletului de tratament . Se face diferenta intre privat si public ?#-o
Anul trecut aceste persoane beneficiau de asemenea bilete pe contributia sotiei sau a sotului ,anul acesta nimeni nu spune nimic . Va deranjez cu aceste intrebari deoarece am mers la acestia si mi s-a spus ca numai cei de la serviciul bugetar beneficiaza de aceste bilete ,in continuare sunt ca o casta inchisa ptr noi muritorii de rand ,nu spun nimic de care sa beneficiem si noi. Daca exista o hotarare ceva in acest sens va multumesc anticipat !!
Actul normativ vi l-am indicat mai sus . Nu este prevazut in acesta numai ca cei din sectorul bugetar beneficiaza de asa ceva.

Criteriile sunt stabilite tot prin acel Ordin, care acum se refera la asiguratii in sistemul public de pensii. Ori coasigurat in sistemul public de pensii nu exista, ci in cel de sanatate.

Puteti intreba la C.N.P.P. despre problema dvs
[ link extern ]