Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Abtinere judecator - cauza repartizata aleatoriu - ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Abtinere judecator - cauza repartizata aleatoriu - intampinare tardiva

buna ziua,

In cadrul unei contestatii la executare, la primele 4 termene intimatul nu a depus intampinare, iar mai apoi, dupa ce a ramas in pronuntare, judecatorul s-a abtinut, cauza fiind repartizata aleatoriu altui complet. La cel de-al doilea complet, intimatul depune intampinare la al doilea termen (la primul termen fiind lipsa procedura). Contestatorul invoca exceptia tardivitatii intampinarii (si pentru faptul ca la primul complet, timp de 4 termene nu s-a depus intampinare).

In acest caz, avand in vedere c aprin incheierea de admitere a abtinerii nu s-a precizat care acte de procedura vor fi mentinute, este in termen depusa intampinarea? Cauza se judeca pe baza vechiului cod de procedura.
va multumesc
da