Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Bilant lichidare societate cu stoc marfa
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Bilant lichidare societate cu stoc marfa

Sunt in faza de radiere a unei mici firme (srl) care din 2009 nu a mai avut nici un fel de activitate fiind suspendata iar apoi lichidata in vederea dizolvarii.. Firma are un mic stoc de marfa (niste subansamble calculator achizitionate cu aprox 4 ani in urma).
Avand in vedere ca soldurile bilantului de lichidare trebuie sa fie ZERO ce pot face cu acest stoc de marfa?
Multzumesc anticipat!
BIU"