avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 218 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Procuror caz/sedinta
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Procuror caz/sedinta

Procurorul de caz se duce cu dosarul in instanta? sau acolo este pus un alt procuror... procuror de sedinta?
Cel mai recent răspuns: potpaticeva , utilizator 01:05, 19 Iunie 2013
Procurorul de caz nu merge in instanta. Rechizitoriul emis de procurorul de caz va fi sustinut de procurorul de sedinta in sedinta publica.
E procuror de instanta dar daca doreste, procurorul de caz poate merge el sa-si sustina acuzarea la instanta.
Am citit speta ta de mai sus, consider si eu ca sutn la limita acuzatiile, dar eu in locul ei as face cercetari amanuntite daca nu cumva ai comis infractiunea de ultraj contra bunelor moravuri si tulburarea linistii publice in barul ala.
Intr-adevar ai cam intrecut masura
Lucc a scris:

E procuror de instanta dar daca doreste, procurorul de caz poate merge el sa-si sustina acuzarea la instanta.
Am citit speta ta de mai sus, consider si eu ca sutn la limita acuzatiile, dar eu in locul ei as face cercetari amanuntite daca nu cumva ai comis infractiunea de ultraj contra bunelor moravuri si tulburarea linistii publice in barul ala.
Intr-adevar ai cam intrecut masura


est procuror cumva?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Proces penel pentru ultraj mary  32 mary 32 buna seara,ma numesc mary,si am o antrebare care nu ai gasesc raspunsul,nicicum...anul trecut an seara de 6 dec.eram ampreuna cu sotul meu la un local,unde a ... (vezi toată discuția)
Cazier animacikaa animacikaa rechizitoriul contine informatii false.......in urmatorul termen sa cer instanta de recurs sa ceara un alt cazier? sau sa cer eu de la politie si sa am la ... (vezi toată discuția)
Apel nefăcut de parchet viorelv viorelv La apelul declarat de catre persoana vătămate si de catre inculpat nu trebuia sa se adauge si apelul parchetului care a emis rechizitoriul fiind vorba despre ... (vezi toată discuția)