Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Procuror caz/sedinta
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Procuror caz/sedinta

Procurorul de caz se duce cu dosarul in instanta? sau acolo este pus un alt procuror... procuror de sedinta?
Procurorul de caz nu merge in instanta. Rechizitoriul emis de procurorul de caz va fi sustinut de procurorul de sedinta in sedinta publica.
E procuror de instanta dar daca doreste, procurorul de caz poate merge el sa-si sustina acuzarea la instanta.
Am citit speta ta de mai sus, consider si eu ca sutn la limita acuzatiile, dar eu in locul ei as face cercetari amanuntite daca nu cumva ai comis infractiunea de ultraj contra bunelor moravuri si tulburarea linistii publice in barul ala.
Intr-adevar ai cam intrecut masura
Lucc a scris:

E procuror de instanta dar daca doreste, procurorul de caz poate merge el sa-si sustina acuzarea la instanta.
Am citit speta ta de mai sus, consider si eu ca sutn la limita acuzatiile, dar eu in locul ei as face cercetari amanuntite daca nu cumva ai comis infractiunea de ultraj contra bunelor moravuri si tulburarea linistii publice in barul ala.
Intr-adevar ai cam intrecut masura

est procuror cumva?