avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 393 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Lege retrocedare terenuri
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Lege retrocedare terenuri

Ce lege precizeaza extinderea terenurilor retrocedate pina la 50 ha si care este termenul limita de depunere a actelor? Este vorba de teren arabil.
Cel mai recent răspuns: David & Zanescu S.C.P.A. , Avocat 19:00, 18 Iunie 2013
Nu mai sunteti in termenele legale in care sa puteti formula cerere de reconstituire a dreptului de proprietate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea retrocedarii spiridon_olga spiridon_olga Buna ziua Stie cineva sa-mi rezolve urmatorea nelamurire ? Bunica mea avea 200 hectare pamant. Am depus cereri pentru retrocedare, 6 mostenitori. Ni s-au ... (vezi toată discuția)
Legea 193/2007 szabo doinita doina szabo doinita doina am o fisa de definitivare a bunicului meu in care este trecut faptul ca bunicului meu decedat i-a fost trecuta in proprietatea statului suprafata de 65 ha ... (vezi toată discuția)
Ingradirea restitutio in integrum reveilquidam reveilquidam Stimate Doamne si Domni, Ma numesc Marijan Baz, de aproape 10 ani locuiesc in Germania, insa rudele mele se afla la Constanta. Nu sunt (inca) membra membru ... (vezi toată discuția)