Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... decizie incetare activitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

decizie incetare activitate

As dori sa stiu cind trebuie primita decizia in conditiile in care azi este ultima zi de preaviz.Va multumesc
Decizia trebuia comunicata de la momentul cand vi s-a adus la cunostinta ca urmeaza sa inceteze contractul de munca.
conform
Art. 74. - (1) Decizia de concediere se comunica salariatului in scris si trebuie sa contina in mod obligatoriu:
a) motivele care determina concedierea;
b) durata preavizului

av ZAHARIA F.
Decizia de incetare a CIM se intregistreaza in termende 5 zile de la emitere la ITM si se comunica angajatului. Aceasta produce efecte din momentul comunicarii.