Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Asistenta judiciara pro bono
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Asistenta judiciara pro bono

Buna ziua.Doresc sa va intreb si o fac ,cum poate o persoana sa fie asistata juridic pro bono? Si daca se poate, stie cineva an jud Hunedoara un avocat care ar presta asa ceva? Este vorba de neintelegeri cu o banca legate de restante credit. Va multumesc
Buna ziua,
Va trebui sa va adresati instantei cu o cerere in vederea acestei asistente judiciare gratuite, cerere de ajutor public judiciar.
av. Gabriel Klein Kiritescu
Multumesc. Idea este ca inca nu am fost dat in judecata de banca, dar probabilitatea este mare In situatia data, eu cum as putea afla sfatul sau consultanta unei persoane avizate ex avocat,cu mentiunea ca financiar sant praf. Tocmai de acea doream sa aflu daca in Hunedoara ar fi un asemenea avocat.