Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Plangere penala
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Plangere penala

Buna seara,
Am un conflict cu Inspectoratul Scolar Judetean Dambovita si doresc sa fac plangere in contencios administrativ dar si plangeri penale pentru abuz in serviciu impotriva comisiei de evaluare.
As dori sa stiu daca sunt probleme in desfasurarea demersurilor in cazul in care le initiez simultan.
Plangerile penale si plangerile in contencios administrativ nu au nicio legatura unele cu altele. Se vor solutiona separat de catre institutii separate.
av.M.Hornea
multumesc