Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediul pre si postnatal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediul pre si postnatal

Buna seara, am o intrebare , puteti sa imi spuneti daca in concediul prenatal imi iau 30 de zile, restul de 96 le pot lua toate dupa nastere (concediul postnatal)? si daca da, cat voi fi platita pt ele? si in cazul asta daca am mai multe zile decat 42 postnatale, cand trebuie depus dosarul de CCC, dupa terminarea tuturor zilelor sau tot a 43-a zi, respectiv dupa lauzie?
MULTUMESC ANTICIPAT!
asa am sa fac...va multumesc din suflet pt tot ce faceti, ca existati si ca ne lamuriti si pe noi, pt ca in zilele de azi greu obtinem informatii chiar si de la cei in masura si care cu asta trebuie sa se ocupe, dar sunt foarte ocupati sau spun ca nu stiu raspunsul, sa mergem din birou in birou pt tot felul de detalii de care noi avem nevoie!!!!!