Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Plangere penala din 2011 fara raspuns
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Plangere penala din 2011 fara raspuns

Buna dimineata !
In anul 2011 am depus o plangere la sectia de politie de care apartin in legatura cu distrugerea unui bun . Cei de la sectie in acea seara au venit acasa au facut fotografii ,tot in acea seara a dat declaratie la politie si un martor .
Din 2011 si pana in prezent n-am primit nici un raspuns cu privire la acea plangere . Saptamana trecuta m-am dus la sectie ,am depus o cerere cu privire la faptul ca n-am primit nici un raspuns din 2011 la plangerea depusa si doresc informatii cu privire la acel dosar .Joi am fost contactata telefonic de cei de la sectie ,m-au anuntat telefonic ca nu este vina lor ca n-am primit nici o informatie cu privire la acel dosar ,ci vina procurorului .
Ce se poate face intr-o astfel de situatie ,unde se poate face reclamatie ,pe cine dau in judecata ,cum intru in posesia documentelor pe cale oficala ?
Politistul mi-a spus ca nu este in masura sa-mi dea nici o informatie despre dosar si nu are voie ,doar nr dosarului de la parchet .
Politistul care s-a ocupat de caz poate fi tras la raspundere ,exista vreo masura legala ?