Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... asociere cu asociatie familiala
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

asociere cu asociatie familiala

Buna ziua.Am o intrebare.Ca si persoana fizica ,pot intru ca si asociat la o asociatie familiala sau trebuie creata o noua firma tip s.r.l. care poate sa aibe 2 sau mai multi asociati?Precizez ca nu sunt ruda cu cel care detine asociatia familiala.
Multumesc anticipat.
Doar daca , asa cum ati preciat, sunteti ruda cu cei din asociatia familiala.Pentru o asociere de tip comercial puteti infiinta un srl .
Buna seara! Am si eu o intrebare: Este posibil sa ma angajez la magazinul verisoarei mele drepte ( tatal ei si mama mea sunt frati) care este Asociatie Familiala. mentionez ca vreau sa lucrez cu carte de munca la ei in magazin. Multumesc anticipat!