Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Agravarea situatiei in urma admiterii recursului
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Agravarea situatiei in urma admiterii recursului

In dispozitivul deciziei instantei de recurs se dispune ca imi este admis recursul, dar solutia este una care imi agraveaza situatia anterioara. In mod legal o asemenea solutie s-ar fi putut da numai in situatia in care imi era respins propriul recurs.
Cand si ultima instanta incalca legea ce mai e de facut? (penal)
Buna ziua,
Nu este nimic anormal. Instanta a admis atat recursul dumneavoastra pentru partea de sentinta criticata si a admis si recursul Parchetului pentru ce a criticat acesta.
av. Gabriel Klein Kiritescu
In ce fel se creaza o situatie mai grea?
Ce s-a schimbat?